Akcesoria dla psów do samochodu

Hejka naklejka!

Zbliża się majówka i na pewno wiele z Was wybiera się ze swoimi psiakami na jakąś wycieczkę. Niektórzy nad morze, inni w góry, a jeszcze inni po prostu za miasto. My też często podróżujemy. Mieszkamy ponad 200 km od swojej rodziny, więc raz w miesiącu wyruszamy w dość długą podróż. Dlatego moje człowieki starają się jak najlepiej mnie zabezpieczyć, aby podróż przebiegała mi spokojnie i przyjemnie. Jak byłem mały, miałem duży problem z jeżdżeniem samochodem. Jednak z biegiem czasu i pokonywaniem coraz to dłuższych tras, podróżowanie stało się dla mnie rzeczą normalną.

W dzisiejszym wpisie człowieki przedstawią jak najlepiej przewozić psa, aby był bezpieczny i podróż była dla niego przyjemnością.

Akcesoria dla psów do samochodu

 • Transportery/klatki do przewozu psa – Najbezpieczniejszą metodą przewożenia psa w samochodzie jest umieszczenie go w klatce transportowej. Jeżeli chodzi o małego i średniego psa, klatkę można umieścić na tylnym siedzeniu. Przy dużych psach bezpieczniej będzie umieszczenie transportera w bagażniku.

 • Pas lub szelki samochodowe – Jeżeli psy, tak jak w przypadku Drynia, nie czują się komfortowo w klatce lub nie są do niej przyzwyczajone, możemy je przewozić stosując pas lub szelki samochodowe. Podpinamy je bezpośrednio do samochodowych pasów bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie ogranicza przemieszczanie się naszego pupila po całym aucie, ale nie krępuje jego ruchów. Bez problemu może on zmienić pozycję, np. położyć się i swobodnie zasnąć.
 • Pokrowce/maty samochodowe – Jeżeli chcecie zachować porządek w swoim samochodzie, fajnym pomysłem jest zakup maty samochodowej. Można zamontować ją zarówno w bagażniku jak i na tylnych siedzeniach. Są różne modele mat. Jedne są zabudowane (oznacza to, że sierść nie przedostaje się na podłogę), inne są odkryte (bez przedniej części). My korzystamy z maty samochodowej materiałowej zakupionej w Lidlu. Przyczepia się ją do zagłówków, jest odkryta, miękka i nie przesuwa się.Od pewnego czasu rozglądamy się jednak za matą bardziej zabudowaną. W okresie wiosennym z psa się sypie i ciężko jest potem zebrać całą sierść z podłogi samochodu.

  Mata dla psa
  ZOOFARI – Mata ochronna do samochodu

Akcesoria dla psów do samochodu. Co jeszcze zabrać na wycieczkę?

 • Naklejki informujące o przebywaniu pupila w samochodzie – Jeżdżąc często i na długich trasach można zauważyć, że ludzie mają przyczepione do samochodów różne naklejki informacyjne. Przykładem może być np. dziecko w aucie, czy też naklejka w kształcie ryby. Posiadamy naklejkę „Dog On Board” od Dog’s Plate. Niektórzy uznają to za zbędny gadżet, jednak my uważamy, że warto poinformować kierowców, iż na pokładzie samochodu znajduje się nasz czworonożny przyjaciel.

  Naklejka Dog on Board
  źr. dogsplate.com
 • Ważnym akcesorium podczas podróży z psem jest również miska na wodę. Pamiętajmy, ze podczas dłuższej wycieczki należy zatrzymać się i podać psu trochę wody. Zwłaszcza, gdy na zewnątrz jest bardzo ciepło. Należy robić postoje minimum co 2 godziny. My posiadamy miskę od Zooplus. Jest składana, zajmuje mało miejsca a pies z chęcią z niej pije.

  Miska dla psa
  Miska dla psa kupiona przez nas w Zooplus

Oto nasze akcesoria dla psów do samochodu. A Wasze czworonogi lubią jeździć samochodem? Jakich akcesoriów używacie do ich przewożenia?

Łapa, Olga&Drynio

PS: Jeśli nie widzieliście naszego ostatniego tekstu, gorąco zapraszamy! -> Wielkanocne potrawy szkodliwe dla psa